20.6.09

A skoro zagląda, to czemu się nie odzywa?

UPDATE: A jeśli zagląda i nie chce się odzywać, to może dać znak oddając swój głos w konkursie bobbyy. Każdy głos na wagę złota. Dziękuję!

18.6.09

Kolejna szara sukienka

A jak wiadomo szarych sukienek nigdy nie za wiele. Ta też mi się podoba. Szara, bawełniana, ozdobiona 3 pofałdowanymi spiralami i fikuśnym dekoltem - mimo to sukienka wydaje się być prosta, ascetyczna.

Rzućcie okiem na inne cuda Emily Ryan, która lubi sobie poeksperymentować z materią.

Konstruktywne chrupanie precli

Czyli uczymy się literek.

za: thipchat.com

Powtórka z rozrywki, czyli...

Lalo gra na bębnie - KANG KANG KANG KONG KONG KONG - zaklina deszcz!

Po chwili swoim graniem budzi słońce!BOM BOM BAAM!BOM BOM BAAM!


I całą swoją rodzinę. Razem siadają w ogrodzie do śniadania. PAM PIDI PAMPAM POMPOM!

Jaki miły poranek!

Lalo gra na bębnie to kontynuacja naszej ulubionej i niemożebnie zaczytanej Binty. To książka, która jak poprzedniczka, w nienachalny sposób uczy celebrować w rodzinnym gronie na pozór zwykłe chwile. Chwile, które wiążą rodzinę i budują wspomnienia. Można zzielenieć z zazdrości.

tytuł: Lalo gra na bębnie (org. Lalo trummar)
tekst: Eva Susso
ilustracje: Benjamin Chaud
tłumaczenie: Katarzyna Skalska
wiek: 1+
wydawnictwo: Zakamarki
rok wydania: 2009

17.6.09

Zanotuj to sobie, sobie

Pozwólcie dzieciakom przyozdobić najzwyklejszy notes w kształcie kostki. Wystarczy spiąć go gumkami recepturkami i przy pomocy kilku kolorów można wyczarować zabawny, niepowtarzalny i niedrogi prezent na Dzień Ojca.Dodatkowo na kilku stronach w środku można coś napisać lub narysować - niespodzianka gwarantowana! Gotowy prezent obwiązujemy dopasowaną kolorystycznie wstążeczką. I gotowe! Uzupełnieniem tak przygotowanego notesu oczywiście może być pióro lub długopis. Pomysł: Marta Stewart, oczywiście.

Talerz dla Tadka

Tadka niejadka, ale nie tylko dla niego. Prosty, ale fantastyczny pomysł bazujący na zabawce z mojego dzieciństwa - magnetycznym ludziku, któremu przy pomocy małego magnesu tworzyło się niesamowite fryzury i zarost. Pamiętacie?

Właściciel takiego talerza nie usłyszy od swoich rodziców - Nie baw się jedzeniem! Co gorsza, będą go do tego zachęcać! A możliwości zabawy są nieograniczone! Pozazdrościć szczęśliwcowi!

UPDATE: Była jeszcze zabawka z ludkiem z profilu, któremu rzeczony profil układało się z luźnego łańcuszka. Ech, łza się w oku kręci.

6.6.09

Co w modzie piszczy?

Przyznam się szczerze - nie śledzę trendów mody, ale od czasu do czasu lubię podpatrzeć, co proponują polskie szafiarki. Szperając w sieci trafiłam na bloga Black Bow Vintage, który zdecydowanie wyróżnia się spośród setek mniej lub bardziej udanych szafiarskich produkcji.

Black Bow jest inna. Wprawne oko pozwala jej na wyłowienie perełek, o których nikomu się nie śni. A wszystko, co wyszpera zestawia w niebanalne zestawy. Niektóre z nich z chęcią zawiesiłabym w swojej szafie. Resztę zobaczcie sami.

5.6.09

Konie w galopie

Czyli pomysł na dekorację autorstwa niesamowitej Ann Wood.

Wzór do druku + instrukcję wykonania krok po kroku znajdziecie tu .

Drzwi w podłodze

Moja propozycja na weekend.Film jest kroniką jednego bardzo ważnego lata w życiu znanego autora książek dla dzieci - Teda Colea i jego pięknej żony Marion. Kiedyś byli oni wspaniałym małżeństwem, które teraz żyje w cieniu tragedii. Jej melancholia oraz jego niewierność staje na przeszkodzie do jakiejkolwiek, acz bardzo potrzebnej zmiany w ich stosunkach...

tytuł: Drzwi w podłodze (org. Door in the floor)
reżyseria: Tod Williams
scenariusz*: John Irving, Tod Williams
występują: Jeff Bridges, Kim Basinger, Elle Fanning, Jon Foster
zdjęcia: Terry Stacey
muzyka: Marcelo Zarvos
scenografia: Thérèse DePrez
kostiumy: Eric Daman
rok produkcji: 2004

*Scenariusz do filmu powstał na podstawie bestsellerowej powieści Johna Irvinga Jednoroczna wdowa.

tytuł: Jednoroczna wdowa (org. A Widow for One Year)
tekst: John Irving
tłumaczenie: Maciej Świerkocki
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
rok wydania: 1998