31.12.08

Postanowienie noworoczne

Może jeśli napiszę przy świadkach, to uda mi się zrealizować to postanowienie. A mianowicie, chciałabym zrobić kuchenkę do zabawy. Wiem wiem, że można je spokojnie kupić. Ale - po pierwsze primo - niby jest w czym wybierać, ale większość stanowi ohydny plastikowy chłam! - po drugie primo - drewniane są zdecydowane za drogie - po trzecie primo - mam w garażu szafkę, którą spokojnie można zaadaptować i przerobić na taką właśnie kuchenkę.

W sieci można znaleźć mnóstwo pomysłów na realizację takiego projektu. Podrzucę tylko kilka. Na uwagę zasługuje kuchenka wykonana prawie w całości z elementów dostępnych w IKEA.

1. Christaface, 2. IKEA hacker, 3. Jerry Bones, 4. Archymommy, 5. Syko, 6. Ohdeedoh

A jak mi się uda, to wtedy dokupię zestawy przyborów kuchennych z serii DUKTIG z IKEA.

1. serwis obiadowy, 2. przybory kuchenne, 3. komplet do kawy/herbaty, 4. szklanki, 5. talerze i miski, 6. zestaw garnków i patelni.

A Wy macie jakieś noworoczne postanowienia?

9 komentarzy:

 1. A co ja dziś zrobiłam , hihi ? Pomalowałam na czarno krążki , skrzynkę na biało i taką mini- kuchenkę podaruję moim chłopcom .Bo też marzę o drenianej kuchence , tylko ,że takiej dużej , z prawdziwego zdarzenia na pewno nie dam rady wykonać . Za to z filcu szyję jedzonka :).Na razie mam pierożki . Pozdrówki Luno i wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!!
  Bea
  Realizacji kuchenki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hahaha... co za zbieg okoliczności! A tak BTW jakiś czas temu wspólnie licytowałyśmy taką kuchenkę na Allegro, ale się nie udało :-(

  A co do filcowego żarcia, to też się za to biorę Moja Droga. Jak znajdę chwilę to podrzucę namiary na kilka ciekawych stron/blogów z filcowymi cudami.

  Dziękuję za życzenia!

  Wszystkiego, co najlepsze - dla Ciebie i spółki :-)

  ps. jak będziesz mogła to podrzuć, proszę, zdjęcie Waszej kuchenki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli zrobisz kuchnię, to Ciocia postara się o kilka garnków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy4/1/09 19:54

  Zrób, Luna, zrób, mąż mój szanowny miał wiele radości z samodzielnego wykonania chałupy dla Muminków (choć wołamy o remont, bo przez 3 lata trochę się pokruszyło:)A ja zbieram się do pomalowania:)

  Postanowienia noworoczne - mniej sieci:))

  Aneta (BP:)

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Takiej motywacji mi trzeba :-)
  Trzymajcie kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymamy i mamy nadzieję, że uda nam się zobaczyć efekty!

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim noworocznym postanowieniem było solidne posegregowanie zabawek w dziecięcym pokoju. Przy okazji z radością (i niekłamaną dumą), odkryłam, że jedyną denerwującą zabawką był domek teletubisiów (brrrr!). Udało mi się :)
  Taka kuchnia jest niezwykle piękna, ale znając moje zdolności (i dwie lewe ręce do tego typu rzeczy), skończyłoby się na kupnie potrzebnych elementów. Poczekam jak Ty zrobisz i u Ciebie zamówię ;-)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzymajcie, trzmajcie!
  :-D

  OdpowiedzUsuń
 9. I jak z postanowieniem? Jestem ciekawa efektu.
  Ja kupiłam wlaśnie kilka dni temu... Drewnianą. Piękną. I ma pralkę do kompletu :)

  OdpowiedzUsuń

O, jak miło :-)