20.2.10

Grey Gardens

Już jutro w HBO premiera. Ze zniecierpliwieniem przebieram nogami. Gwiazdorski duet Drew Barrymore i Jessica Lange w opartej na faktach historii toksycznego związku matki i córki – ekscentrycznych kuzynek Jacqueline Kennedy. Sześć nagród Emmy i dwa Złote Globy.Edith Bouvier Beale (Drew Barrymore) mieszka z matką (Jessica Lange) w zaniedbanej, odciętej od świata 28-pokojowej posiadłości Grey Gardens w East Hampton. Blisko spokrewnione z Jacqueline Bouvier Kennedy (Jeanne Tripplehorn) kobiety zwracają na siebie uwagę prasy po tym, jak wychodzi na jaw prawda o skandalicznych warunkach, w jakich żyją. Brud, robactwo, szczury, brak bieżącej wody i prądu – tak wygląda posiadłość w East Hampton. To jednak nie wszystko. Okazuje się też, że relacje między mieszkającymi tam matką i córką dalekie są od idealnych. Kobiety łączy toksyczny związek, z którego żadna z nich nie potrafi się uwolnić.

4 komentarze:

 1. Ooo, bardzo mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam po raz pierwszy miesiąc temu. Widziałam też fragmenty oryginalnego filmu dokumentalnego - film jest po części rekonstrukcją tego dokumentu, po części opowieścią o kręceniu go. Noszę się z zamiarem napisania o nim - ale wciąż brakuje mi czasu...
  Pozdrawiam,
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Już 3. razy próbowałam obejrzeć całość i jeszcze mi się nie udało. Widziałam zakończenie, potem środek, a teraz muszę zapolować na początek :-)

  OdpowiedzUsuń

O, jak miło :-)