19.4.09

Ani słowa!

Niezwykła pozycja wśród naszych książek. Książka bez tekstu! Ani słowa! Ale za to jak się czyta! Sama się czyta! Za każdym razem możemy się skupić na innym z kilku równolegle prowadzonych wątków. Z ogrodu Państwa Psytulińskich został skradziony tort. A w pobliżu wydarzyło się jeszcze dużo więcej... Dlaczego mały króliczek płacze? Gdzie podziało się jedenaste kaczątko? Co robią lis i zając? Co stało się z tortem? Kolory i ilustrację są fantastyczne, bohaterowie mocno osadzeni i dobrze dobrani, a każda strona skrywa niespodziankę!

Doskonała zabawa i lektura dla młodszych, ale i starszych dzieciaków. Te ostatnie znajdą odniesienia do swoich przeżyć oraz mogą się wiele nauczyć - na przykład samodzielnego snucia wątku i opowiadania wybranej historii.
Książka stała się światowym bestsellerem. Została wydana w 16 wersjach językowych :-))). Zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich. Uznana w wielu krajach za najlepszą książkę roku w kategorii książka obrazkowa dla dzieci.

tytuł: Gdzie jest tort? (org. Waar is de taart?)
autor: The Tjong-Khing
wiek: 2+
wydawnictwo: EneDueRabe
rok wydania: 2008

2 komentarze:

  1. Czyli jednak wybrałaś Tort:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kupiłam Tort, a kilka dni później wygrałam w konkursie Siostrę :-) Tylko jeszcze jej nie odebrałam. Tym sposobem upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu :-)

    OdpowiedzUsuń

O, jak miło :-)