31.1.10

Eureka! Brian Wildsmith!

Jak ja lubię takie odkrycia! Tak, tak... biję się w pierś - wcześniej nie znałam. Nie miałam okazji. A tu taka niespodzianka!

Na jego trop wpadłam poszukując dalszych inspiracji do geometrycznych puzzli. Znalazłam je na blogu sweet sweet life - autorkę bloga natchnęły ilustracje Wildsmitha. I to nie byle jakie! Fantastyczne! Niezwykle barwne, wręcz kipiące kolorami, przypominające mozaiki... Wildsmith zilustrował całe mnóstwo książek. Jest równolatkiem naszego Wilkonia i tak jak on nie składa broni... całe szczęście! Miłośników jego twórczości znajdziecie na całym świecie, czego dowodem może być muzeum Wildsmita powstałe w Japonii. Miłego oglądania! A ja zapoluję na jakąś jego książkę...

23.1.10

DIY - origami


Czyli wprawka w zdobywaniu kolejnych stopni wtajemniczenia. Pomysł na obrazek z cyframi znalazłam tutaj. Dodatkowo strona z mnostwem wzorów origami.

21.1.10

DIY - puzzle geometryczne

Bardzo się zapaliłam do pomysłu Merrilee z mer mag i też swojej latorośli zrobię takie puzzle. A co?! Sobota - kierunek OBI, albo inna Castorama i do roboty! Instrukcję znajdziecie tutaj.

6.1.10

Karnawał za 3 grosze

Czyli DIY w czasach kryzysu według VOGUE. A wszystko to z przymrużeniem oka.

Cały edytorial pochodzi z listopadowego numeru brytyjskiego VOGUE'a. W roli głównej Małgorzata Bela. Nic na to nie poradzę, że mam do niej słabość.


5.1.10

A Collection a Day

Z ciekawością będę śledzić tego bloga, żeby się dowiedzieć ile i jakich kolekcji można sfotografować, narysować czy namalować w ciągu roku.